8

Šwág vs. RealShit

V dnešním fashion longboardingu, který je víc o stylu, slomo, západech slunce a kokoskách se stále najde pár firem, které “jedou to svoje”. Já jsem za to nejvíc rád. Přemarketingovej longboarding mě prostě tolik nebaví, nerad koukám na videa, kde lidi v kokoskách padaj jak šlupky, naráží do svodidel a přitom hlásají: “Jó kámo, kup si tuhle kokosku”.

Nedávno jsem byl dost překvapenej, s čím přišel Blood Orange. To, že udělají reklamu na šroubky je už samo o sobě dost směšná věc – výrobní cena asi koruna, snad i méně a na krámě ti to prodávají za ranec s tím, že budeš jezdit jako James Kelly. Hm, to určitě. Kellymu můžeš dát pod nohy hovno a on na tom dá největší a nejlepší standup, co si viděl. Ale co mě rozsekalo ještě víc, je to, že ve videu vlastně na konci propagují kouření té byliny..

Když ale Zak, majitel Venom Bushings – to jsou podle Honzy gumičky a podle skejťáků silentblocky – přišel s parodií na Kellyho video, byl jsem nadšený. Celé video je naprostej nářez, jak už u Venomu bývá. Tvrdá hudba, ještě tvrdší jízda a úplně ultimátně rozbitá silnice. Prostě hell! Aby toho nebylo málo, na konci Zak ukáže svůj “šwág”… Venom yeah! (Sorry za reklamu a emoce, ja musel!)