FML/CGSA o sezoně 2016

text: FML

V únoru se naplno rozjela moravská iniciativa organizátorů downhillových závodů, kteří se spojili a založili FML – Federaci moravského longboardingu. Co to znamená pro nás, jezdce, kteří se zúčastní závodů ze série Mistrovství České republiky, které doteď organizovala jen CGSA? Budeme mít možnost si zajezdit na více kopcích a závodech, které pro nás CGSA i FML budou organizovat? A jak to bude s bodováním, hodnocením a pravidly? Čti dál a vše se dozvíš!

FML je konkurence CGSA?

Ne, FML není přímá konkurence CGSA, spolupracovali spolu dříve a budou i nadále. Společně Ti přinesou nadupanou sezónu 2016 plnou závodů i jiných longboardových akcí.

Kolik bude závodů v rámci Mistrovství ČR?

V sezóně 2016 bude pět závodů MČR – Makarov (CGSA), Slivenec (CGSA), Battle for Zborov (FML), Bomb the Castle v Náměšti (FML) a Gradient (CGSA). Nehledě na to, zda závod organizuje FML nebo CGSA, výsledky se budou počítat do jednoho žebříčku MČR.

Jak se bude bodovat?

Stejným stylem jako doposud, tedy poměrným rozdělením bodů podle umístění jezdců v jednotlivých kategoriích. Z celkem pěti závodů se budou do závěrečného hodnocení počítat čtyři nejlepší umístění.

Podle jakých pravidel se bude závodit?

Pravidla CGSA i FML jsou v základu podobná – musíš mít odpovídající vybavení pro jednotlivé závodní kategorie, dostatečný věk i skills a nesmíš se na kopci při freeridech nebo závodech chovat jako p*ča. Nastudovat pravidla podrobně Ti vřele doporučujeme – najdeš je zde: CGSA: cgsa.cz/o-cgsa/?id=4, FML: www.fml.cz/pravidla/